دوکاتی یک بمب ساعتی معرفی کرد!

دوکاتی با مبنا قرار دادن Panigale V4 S و اضافه کردن اجزایی از مدل‌های اختصاصی‌تر برای پیست نظیر V4 R و سوپرلجرا در آن، یک هیولای جدید ساخته.

به اشترک بگذارید

موتورسیکلت جدید دوکاتی

دوکاتی پیش‌تر از ترکیب واژگان SP و بعدها، SPS برای سوپربایک‌هایی که برای اهداف هومولوگیشن ارائه می‌شدند، استفاده می‌کرد. سال 2000 و با معرفی 784R این عادت به استفاده از R برای هومولوگیشن‌سری های دوکاتی تغییر کرد. از آن پس دیگر هیچ دوکاتی ترکیب واژگان SP و یا SPS را در نام خود ندید. اما با آغاز 2021 این ترکیب واژگان دوباره به تولیدات دوکاتی بازگشت، آن هم با Panigale V4 SP جدید این موتورسیکلت‌ساز پُرآوازه ایتالیایی.

SP جدید، سری هومولوگیشن نیست!

این دوکاتی جدید، جایگزین هومولوگیشن سری Panigale V4 R نخواهد شد. در عوض، این ساخته در اصل یک Panigale S است که اجزایی از Panigale V4 R و همچنین Superleggera در آن ترکیب شده تا حتی غیرحرفه‌ای ها نیز بتوانند بیشترین عملکرد فنی در پیست را از آن بگیرند.

تولید این محصول جدید محدود به تیراژی مشخص نیست اما تمامی نمونه‌های تولیدی یک پلاک اختصاصی خواهند داشت. ظاهر این دوکاتی جدید نیز بسیار خاص است. ترکیب اجزای آلومینیومی با رنگ سیاه مات بخش اعظمی از قطعات بدنه، نوارهای تزئینی سرخ رنگ و اجزای فیبرکربنی متعدد، ظاهری مخوف و آماده برای هیجان‌آفرینی به Ducati Panigale V4 SP داده.

دوکاتی با نیروگاه 214 اسب‌بخاری

موتور 1100 این دوکاتی گشتاور بیشتری در دورهای میانه ارائه می‌دهد و نیازی به راندن آن در محدوده ردلاین موتور نیست. قدرت این نیروگاه کوچک، 214 اسب‌بخار در دور 13000 است. بیشینه گشتاور آن نیز 124 نیوتن‌متر است که در دور 9500 به دست می‌آید. یعنی حتی اگر موتورسوار در تعویض دنده هم دچار اشتباه شود، بازهم در خروج از پیچ به مشکل نمی‌خورد.

یک هیولای نسبتا رام!

هدف از Panigale V4 SP، ارائه محصولی مناسب سواری‌های روزمره در شهر و جاده بوده که غیرحرفه‌ای ها نیز بتوانند به راحتی آن را در پیست برانند. به همین منظور، Ducati Panigale V4 SP به مانند یک هیولای نسبتا رام و تحت کنترل ساخته شده. رینگ‌های فیبرکربنی فرمان‌پذیری کنترل Ducati Panigale V4 SP را ساده‌تر کرده اند. دوشاخه هوشمند Ohlins هم که تطبیق‌پذیری آنی با حالت سواری انتخاب شده توسط موتورسوار را دارد، این امکان را فراهم می‌سازد تا تنظیمات اولیه نرم‌تری برای فنربندی انتخاب شود. در واقع تنها زمانی که نیاز باشد، فنربندی سفت می‌شود. سیستم کلاچ پیشرفته نیز هارمونی بسیار خوبی با عادات مختلف سواری در شرایط مختلف ایجاد می‌کند. سیستم ترمز فوق‌العاده قدرتمند و دقیق که لازمه هر سوپربایک کوک‌شده برای پیست است را نیز نباید از قلم انداخت.

شما می‌توانید در اینستاگرام FarsiRide، تازه‌های دنیای موتورسیکلت، دوچرخه و کوادبایک را دنبال کنید. همچنین برای آگاهی از تازه‌های خودرو و صنایه وابسته، پیشنهاد می‌کنیم اینستاگرام FarsiCar را دنبال کنید.

ویدیو های جدید

خودرو BAC X3 Pro، محصول جدید خودروسازان بم

رونمایی از نشان ویرا دیزل در نمایشگاه خودرو تبریز

افتتاح خط تولید پیکاپ اتوماتیک ایران خودرو دیزل

کامیون کشنده جدید شکموتو X5000 آرین دیزل

نسل جدید کامیون کشنده کاماز به تبریز رسید​

آشنایی با رخش سرویس و خدمات این شرکت​

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مرتبط سایت