خودرو برقی جدید ولوو، رقیب تسلا مدل 3

پولستار 2 خودرو برقی جدیدی است که تحت برند خودرو های الکتریکی و پاک ولوو یعنی پولستار عرضه شده و می‌خواهد کابوس تسلا مدل 3 باشد.

به اشترک بگذارید

خودرو برقی جدید ولوو

پولستار که زمانی بازوی موتوراسپرت ولوو بود و اسپرتی‌ترین ساخته‌های این خودروساز سوئدی را میساخت، چند سالی است که به برند خودروهای الکتریکی و پاک ولوو تبدیل شده. پولستار 2 نیز دومین ساخته این برند نوپای ولوو است؛ یک خودرو برقی که قرار است رقیب مستقیم تسلا مدل 3 باشد.

پولستار 2 تک‌موتور

پولستار 2 در دو پیکربندی تک و جفت‌موتور عرضه شده. البته پیکربندی تک‌موتور، خود در دو مدل Standard Range و Long Range قابل سفارش است. مدل Standard Range از موتور برقی 224 اسب‌بخاری و پکیج باتری‌های 64 کیلووات‌ساعت نیرو می‌گیرد. صفر تا صد این مدل 7.4 است. با هر بار شارژ کامل باتری‌ها هم که با شارژر دیواری 7 ساعت زمان می‌برد، می‌تواند تا 440 کیلومتر را بی‌وقفه بپیماید. شروع قیمت Polstar 2 Standard Range از 41.930 یورو است. مدل تک‌موتور Long Range نه تنها موتور به نسبت قدرتمندتری دارد (231 اسب‌بخار) بلکه از طرفیت باتری‌های بالاتری نیز بهره می‌برد (78 کیلووات‌ساعت). همین باعث شده تا بتواند با هر بار شارژ کامل باتری‌ها، مسافتی بالغ بر 540 کیلومتر را بپیماید. شروع قیمت این مدل از 44.930 یورو است.

یک خودرو برقی با دو موتور

جذاب‌تر از گزینه‌های تک‌موتور، مدل جُفت‌موتور پولستار 2 است. این مدل از یک موتور برقی بر روی محور جلو و یک موتور برقی بر روی محور عقب، روی هم رفته 408 اسب‌بخار قدرت می‌گیرد. با اتکا به این پیکربندی پیشرانه، پولستار 2 جفت موتور در 4.7 ثانیه از صفر تا صد کیلومتر در ساعت سرعت می‌گیرد. حداکثر سرعت آن نیز برخلاف مدل‌های تک‌موتور که بصورت الکترونیکی محدود به 160 کیلومتر در ساعت است، 205 کیلومتر در ساعت اعلام شده است. منبع تغذیه موتورها در این مدل، پکیج باتری‌های 78 کیلووات‌ساعت است. با هر بار شارژ کامل این پکیج، پولستار 2 قادر خواهد بود مسافتی بالغ بر 480 کیلومتر را بپیماید. قیمت این مدل کمی بالاتر از مدل‌های تک‌موتور است و از 47.930 یورو آغاز می‌شود.

برای آگاهی از تازه‌های خودرو و صنایع وابسته، اینستاگرام FarsiCar را دنبال کنید.

ویدیو های جدید

خودرو BAC X3 Pro، محصول جدید خودروسازان بم

رونمایی از نشان ویرا دیزل در نمایشگاه خودرو تبریز

افتتاح خط تولید پیکاپ اتوماتیک ایران خودرو دیزل

کامیون کشنده جدید شکموتو X5000 آرین دیزل

نسل جدید کامیون کشنده کاماز به تبریز رسید​

آشنایی با رخش سرویس و خدمات این شرکت​

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مرتبط سایت