انتقاد وزیر صمت: خودروی اقتصادی متناسب با قدرت خرید عموم مردم نداریم

وزیر صمت با بیان اینکه تولید خودرو کمتر از ظرفیت است، تاکید کرد خودرو اقتصادی و محصول جدیدی نداریم که متناسب با تقاضا و قدرت خرید مردم باشد.

به اشترک بگذارید

سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت

سید رضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت معتقد است توان استفاده از همه ظرفیت خودروسازی کشور را نداریم زیرا خودروی اقتصادی و محصول جدیدی نداریم که متناسب با تقاضا و قدرت خرید عموم مردم باشد. به گزارش فارسی‌کار و به نقل از خبرگزاری کار ایران – ایلنا، وزیر صمت به اشاره به این موضوع، افزود: اگر خودروسازان ما دو شیفت کار کنند ما برای امسال ظرفیت مونتاژ سه میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه را داریم و اگر سه شیفت کار کنند ظرفیت بیشتر هم می‌شود، اما هم‌اکنون تولید کمتر از ظرفیت است، به طوری که که در سال گذشته فقط ۹۰۰ هزار دستگاه خودرو تولید شد.

وی ادامه داد: نبود خودروی اقتصادی روی خط تولید یکی از نقایص صنعت خودروسازی است که البته شرکت ایران خودرو تولید یک محصول جدید را آغاز کرده است ضمن اینکه ما هم در بخش واردات، مشوق‌هایی برای واردات خودروهای اقتصادی پیش بینی کرده‌ایم.

فاطمی امین با ذکر این موضوع افزود: از دو خودروساز بزرگ کشور خواسته‌ام تا تولید محصولات جدید را به سمت تولید خودروهای اقتصادی سوق دهند تا جایگزین محصولاتی مانند تیبا بشوند.

انتهای پیام

ویدیو های جدید

خودرو BAC X3 Pro، محصول جدید خودروسازان بم

رونمایی از نشان ویرا دیزل در نمایشگاه خودرو تبریز

افتتاح خط تولید پیکاپ اتوماتیک ایران خودرو دیزل

کامیون کشنده جدید شکموتو X5000 آرین دیزل

نسل جدید کامیون کشنده کاماز به تبریز رسید​

آشنایی با رخش سرویس و خدمات این شرکت​

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مرتبط سایت