عرضه دو خودرو تارا و شاهین در مسکو

وزیر صمت با اشاره به حضور ۵۰شرکت ایرانی در نمایشگاه بین‌المللی صنعت خودرو روسیه، از عرضه دو خودرو ایرانی تارا و شاهین در این رویداد خبر داد.

به اشترک بگذارید

سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت

سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت که با هدف شرکت در نمایشگاه خودرو روسیه و امضای تفاهم نامه های اقتصادی با این کشور به روسیه سفر کرده است از رُشد مشهود روابط ایران و روسیه در سال های گذشته گفت و این که در یک سال گذشته، این رشد مشهود تر بوده و وارد فاز های جدید تری شده است. فاطمی‌امین با اشاره به آغاز در صادرات توربین‌های گازی و محصولات فناورانه به روسیه، از احتمال امضای تفاهم نامه های اقتصادی در روسیه خبر داد و گفت: در این سفر چندین موضوع پیگیری خواهد شد، که مهمترین محور‌های آن، آغاز همکاری مشترک در حوزه صنایع کشتی‌سازی، صنعت هوایی و صنایع خودرویی است.

به گزارش فارسی‌کار و به نقل از شبکه اطلاع‌رسانی تولید و تجارت ایران – شاتا، وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین به حضور ۵۰ شرکت ایرانی در نمایشگاه بین‌المللی صنعت خودرو روسیه اشاره کرد و افزود: با برنامه ریزی های انجام شده درماه های اخیر تلاش شد تا شرکت‌های ایرانی و روسی که در این حوزه فعال هستند، همکاری‌های مشترکی را آغاز کنند. وی به ثبات تولید در صنعت خودرو ایران نیز اشاره کرد و گفت: با رفع مشکلات سال‌های قبل، تولید خودرو به ثبات لازم رسیده و در نمایشگاه روسیه نیز دو مدل خودرو ایرانی «تارا» و «شاهین» عرضه می‌شود.

فاطمی‌امین افزود: ظرفیت‌های بسیار زیادی در زمینه همکاری‌های صنعتی بین دو کشور وجود دارد و در این سفر چگونگی استفاده از این ظرفیت‌ها بررسی خواهد شد.

گفتنی است نمایشگاه بین‌المللی خودرو، قطعات، لوازم یدکی و صنایع وابسته، موسوم به «اتوموبیلیتی۲۰۲۲» از روز دوشنبه ۳۱ مرداد با حضور ایران و صد‌ها شرکت بین‌المللی در مرکز دائمی نمایشگاه‌های مسکو آغاز می‌شود و غرفه ایران با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و مقامات روسی افتتاح خواهد شد.

انتهای پیام

ویدیو های جدید

خودرو BAC X3 Pro، محصول جدید خودروسازان بم

رونمایی از نشان ویرا دیزل در نمایشگاه خودرو تبریز

افتتاح خط تولید پیکاپ اتوماتیک ایران خودرو دیزل

کامیون کشنده جدید شکموتو X5000 آرین دیزل

نسل جدید کامیون کشنده کاماز به تبریز رسید​

آشنایی با رخش سرویس و خدمات این شرکت​

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مرتبط سایت