افزایش ۹۰درصدی بازرسی کانتینرها از مبادی توسط دستگاه‌های ایکس‌ری

رئیس کل گمرک: اسکن و بازرسی کانتینرهای وارداتی و ترانزیتی در ۷ماهه سال جاری توسط دستگاه‌های ایکس‌ری مستقر در گمرکات کشور ۹۰درصد افزایش یافت.

به اشترک بگذارید

افزایش ۹۰درصدی بازرسی کانتینرها از مبادی توسط دستگاه‌های ایکس‌ری

علیرضا مقدسی با اعلام این که اسکن و بازرسی کانتینرهای وارداتی و ترانزیتی در هفت‌ماهه سال جاری توسط دستگاه‌های ایکس‌ری مستقر در گمرکات کشور، ۹۰درصد افزایش یافته، اظهار داشت با هدف تسهیل در تردد کانتینرهای حامل کالاهای وارداتی و ترانزیتی، گمرک ایران نسبت به بازرسی و اسکن کانتینرها از طریق دستگاه‌های ایکس‌ری اقدام کرده است.

رئیس کل گمرک ایران با بیان این توضیحات، گفت: گمرکات اجرایی کشور با بهره‌گیری از مدیریت ریسک و سرعت بخشیدن به انجام تشریفات گمرکی، نسبت به تجهیز گمرکات کشور به تجهیزات کنترلی الکترونیکی اقدام کرده است که این امر باعث افزایش سرعت و دقت در عملیات گمرکی و تسهیل تردد کامیون‌های وارداتی و ترانزیتی از مبادی گمرکی می‌شود.

مقدسی گفت: در ۷ماهه سال جاری تعداد ۴۳۱هزار و ۷۷۳ اسکن توسط دستگاه‌های ایکس‌ری از کامیون‌های وارداتی و ترانزیتی انجام شده است که گمرک شهید رجایی با اسکن ۱۷۱هزار و ۹۱۲ مورد در راس قرار گرفت.

به گفته رئیس کل گمرک در این مدت همچنین ۵۸هزار و ۹۶۸ اسکن از کامیون‌ها در گمرک دوغارون، ۳۸هزار و ۴۱۲ اسکن در گمرک آستارا و ۲۵هزار و ۵۳۷ اسکن توسط گمرک سرخس با بهره‌گیری از دستگاه‌های ایکس‌ری مستقر در این گمرکات انجام شد. وی با اعلام این که در حال حاضر ۱۵ دستگاه ایکس‌ری کامیونی در گمرکات اجرایی کشور فعال است، گفت: تعداد ۲دستگاه ایکس ری توسط بخش خصوصی تولید و در گمرکات کشور نصب و پس از اخذ مجوزهای لازم فعال خواهد شد.

انتهای پیام

ویدیو های جدید

خودرو BAC X3 Pro، محصول جدید خودروسازان بم

رونمایی از نشان ویرا دیزل در نمایشگاه خودرو تبریز

افتتاح خط تولید پیکاپ اتوماتیک ایران خودرو دیزل

کامیون کشنده جدید شکموتو X5000 آرین دیزل

نسل جدید کامیون کشنده کاماز به تبریز رسید​

آشنایی با رخش سرویس و خدمات این شرکت​

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مرتبط سایت